Horse Racing Results Wednesday 25 April 2018

Armidale

1 Hcp (C3) 1900m 2 5 6 1
2 West Armidale Bus. Houses (C1) 1400m 5 6 2 4
3 West Armidale Bus. Houses Mdn 1300m 1 7 6 5
4 West Armidale Bus. Houses Mdn 1100m 5 1 6 7
5 West Armidale Bus. Houses-Bm50 1100m 7 6 11+3

Ascot

1 Amelia Park Hcp (C1) 1600m 3 1 2 5
2 Tabtouch (Rs0mw) 1600m 4 1 3 2
3 Iron Jack (Rs0ly) 1800m 6 1 3 2
4 Hahn Superdry Mdn 1200m 1 6 2 3
5 Rslwa Trophy (C3) 1400m 7 1 2 4
6 Diggers Cup (C3) 1000m 7 5 4 3
7 Glenroy Chaff Hcp (C1) 1200m 3 13 1 8

Avoca

1 Ladbrokes Mdn Plate 1860m 9 7 2 6
2 Thanks For The Memories Mdn 1200m 2 7 4 11
3 Tb White And Sons Mdn Plate 1200m 2 8 5 11
4 Avoca Rsl Sub-Branch (Bm52) 1200m 1 5 2 9
5 Colin Brown Memorial (Bm64) 1200m 3 1 5 8
6 Revolution Print (Bm58) 1300m 8 10 9 6
7 Premix King (Bm58) 1860m 3 5 4 6

Avondale

1 Sandy Lane Development Mdn 2100m 9 1 12 6
2 Magness The Steam Train (Bm65) 2100m 4 6 9 7
3 5 Star Horse Transport Mdn 1400m 3 12 7 1
4 Ajc Governor Gen. Cup (Bm85) 1600m 7 3 6 9
5 Ajc Members Mdn 1200m 2 16 6 10
6 Contessa Vanessa Pearl Series 1200m 2 3 7 14
7 West Brook Wines (Bm65) 1400m 6 10 17 14
8 Precinct Realty Mdn 1600m 5 14 16 18

Awapuni

1 Yealands Family Wines Mdn 2100m 9 6 12 5
2 Carrfields Livestock Mdn 1200m 1 7 2 5
3 Carpet King (Bm75) 1200m 4 9 2 1
4 Fjc Stewards Mdn 1400m 2 5 4 12
5 The Pavemasters Cup (Bm75) 1550m 10 2 4 8
6 P&C Insurance (Bm65) 1400m 6 2 13 1
7 Manawatu Itm Anzac 1550 1550m 8 1 13 10
8 Power Farming (Bm65) 2100m 3 7 4 8

Bathurst

1 Oak Tree Retire. Village Mdn 1400m 2 7 6 4
2 Harvest Cafe & Store Mdn 1100m 3 5 6 4
3 Kings Hotel 2yo Hcp 1100m 1 3 2 9
4 Town & Country Rural Supp.-C1 1200m 7 3 4 1
5 Rural Bin Serv. Anzac Day-Bm67 1200m 5 3 4 2
6 Rsl Soldier's Saddle Hcp (C4) 1400m 7 1 3 6
7 Bathurst Toyota Plate (C1) 1800m 6 1 4 9

Beaudesert

1 R.S.L. Plate (C2) 1650m 4 2 5 6
2 Hibernian Mdn Hcp 1200m 7 3 5 11
3 The Diggers Mdn Plate 1300m 9 5 13 10
4 Lipton Ice Tea (Bm65) 2450m 2 3 8 6
5 Paradigm Homes (Bm65) 1200m 5 3 2 6
6 Beaudesert Cup 25/6 (Bm65) 1200m 11 8 6+9
7 Beaudesert Race Club (Bm65) 1200m 11 3 6 7
8 Barrier Reef Pools (Bm75) 1400m 5 8 4 7

Cessnock

1 Hcp (C2) 1570m 2 4 5 1
2 Mdn Plate 1570m 3 6 4 1
3 Jericho Cup (Bm50) 2700m 3 1 2
4 Mdn Hcp 900m 1 7 6 3
5 (Bm45) 1350m 2 3 4 1
6 Shanahan (Bm51) 1150m 5 4 3 2

Cunnamulla

1 Mdn Plate 1000m 7 8 2 1
2 (Bm50) 1000m 4 11 2 7
3 Hcp (60) 1200m 7 2 6 4
4 Open Plate 1200m 1 8 3 6
5 (Bm55) 1400m 9 10 4 5

Deniliquin

1 Mdn Plate 1000m 6 2 11 10
2 (Bm53) 1200m 14 5 4 1
3 Mdn Plate 1400m 1 7 6 4
4 Diggers Cup (Bm70) 1600m 3 6 2 1
5 Hcp (C2) 1400m 9 4 3 5

Fannie Bay

1 Lt Albert Borella Vc Hcp (C2) 1300m 4 1 10 2
2 Lance Corporal F. Prentice-64 1200m 9 4 8 1
3 Arthur J Gallagher Hcp (58) 1100m 8 3 2 4
4 Darwin Rsl Social Club Wfa 1100m 5 2 9 7
5 Darwin Rsl Calcutta 5/8 (Bm54) 1600m 2 1 5 8

Flemington

1 Flt Lt Peter Armytage Hcp 2530m 2 1+4 7
2 Battle Of Villers-Bretonneux 1800m 4 5 7 9
3 Anzac Day Stakes 1400m 11 4 13 2
4 Battle Of Coral-Balmoral-Bm84 1620m 2 11 4 15
5 William Newton Vc Hcp 1720m 2 9 13 15
6 Vrc St Leger 2800m 3 6 5 11
7 Auckland Racing Club Trophy 1400m 4 7 9 16
8 Anzac Appeal (Bm84) 1200m 1 8 16 7

Gawler

1 Rsl Thank You Hrdl (Bm120) 3340m 7 3 2 5
2 Adf Humanitarian Ops. Mdn 1100m 11 1 12 9
3 Holdfast Insurance Mdn Plate 1500m 4 5 8 1
4 Coopers Brew Anzac Appeal-Bm60 1100m 15 9 10 1
5 Ubet - Anzac Appeal (Bm60) 1100m 1 10 11 5
6 Operation K9 (Bm60) 1500m 6 8 7 4
7 Rsl South Australia (Bm64) 1700m 8 11 9 6
8 Gallipoli Memorial Trophy-Bm64 2100m 12 9 5 6
9 1918 Centenary (Bm64) 1200m 12 5 17 7

Gosford

1 Gawndy & Ash Pollard Mdn Plate 1100m 5 3 4 7
2 Brian Hilton Toyota Plate (C1) 2100m 4 3 6 1
3 Complete Roofing Warehouse Mdn 1100m 4 9 7 3
4 Central Coast Isuzu Ute Mdn 1600m 1 10 4 7
5 Sea Fm (Bm60) 1600m 2 10 6 1
6 99 Floors Mdn Hcp 1000m 12 4 7 11
7 Surething Metal Roofing (C2) 1200m 3 7 4 1
8 Outdoor Elegance (Bm66) 1100m 8 2 13 12

Happy Valley

1 Daejeon Hcp (C5) 1650m Awaiting results
2 Incheon Hcp (C4) 1200m Awaiting results
3 Busan Hcp (C3) 2200m Awaiting results
4 Daegu Hcp (C4) 1650m
5 Incheon Hcp (C4) 1200m
6 The Korea R.A. Trophy (C3) 1000m
7 Daegu Hcp (C4) 1650m
8 Seoul Hcp (C3) 1200m

Kalgoorlie

1 Masters Football Club (Bm70+) 1300m 3 4 1 5
2 Mister Signs (Bm58+) 1100m 1 2 5 4
3 Chaff City Mdn 1400m 4 6 5 8
4 Goldfields Printing Co. Mdn 1200m 3 9 7 8
5 Bowden Select Hcp (C5) 1300m 1 6 4 3
6 Kalgoorlie Rsl Hcp (C2) 1400m 3 4 2 1
7 Drage Boilermaking Hcp (C2) 1100m 2 13 11 4

Kempsey

1 Mdn Plate 1450m Awaiting results
2 Mdn Plate 1250m Awaiting results
3 (Bm46) 1450m Awaiting results
4 (Bm49) 1250m Awaiting results
5 (Bm50) 1900m Awaiting results

Moe

1 Win Network Mdn Plate 1014m 2 10 1 4
2 L V Express Mdn Plate 1623m 1 5 4 9
3 Strathayr Mdn Plate 1114m 10 3 5 1+8
4 Nextra Moe (Bm58) 1014m 6 2 11 7
5 Butchers On George (Bm58) 2082m 2 8 1 6
6 Hip Pocket (Bm58) 1214m 2 1 5 3
7 Cool Group (Bm58) 1623m 9 7 6 2

Murwillumbah

1 Maryang San Mdn Plate 1200m 8 2 1 7
2 Battle Of Sari Bair (Bm46) 1530m 5 3 1 6
3 Battle Of Lone Pine Mdn Plate 1530m 3 6 1 7
4 Anzac Day Cup (C1) 2020m 3 2 1
5 Anzac Cove (Bm49) 1010m 8 6 2 1

Nyngan

1 Nyngan Pharmacy Mdn 900m 1 6 5 4
2 Aqua West (Bm59) 900m 3 1 4 6
3 Nyngan Bowling Club Hcp (C1) 1100m 5 6 4 8
4 Nyngan Post Office Mdn Plate 1200m 3 2 1 4
5 Inland Petroleum (Bm48) 1200m 2 4 8 7
6 Rsl Anzac Centenary Cup (Bm59) 1400m 1 2 4 5

Randwick

1 Light Horse Brigade Mdn Plate 1400m 4 7 1 8
2 Armistice Mdn Plate 1200m 10 3 2 7
3 Unconquered Mdn Plate 1200m 5 6 4 11
4 Battle Of Amiens (Bm75) 1600m 2 4 8 7
5 Invictus Sprint (Bm78) 1000m 1 3 8 4
6 Anzac Day Cup 1800m 4 1 2 8
7 Beersheba (Bm79) 1200m 6 9 5 4
8 Last Post (Bm70) 1400m 1 10 5 2

Wondai

1 Bze Murgon Hcp (Cl B) 1100m 5 6 2 8
2 Wondai Hotel & Cellar Hcp 1100m 2 4 3 6
3 Lilivale Stud (Bm55) 850m 6 4 10 1
4 Wondai Rsl Mdn Plate 1465m 5 2 1 6
5 Wondai Diggers' Club Cup-Bm65 1465m 4 1 6 3